Zakyntos

03.09.2010-  10.09.2010

Druga z kolei wyprawa na greckie wyspy – Zakytnos (Zante)

Miejscówka w miasteczku Tsivili, zakwaterownie w hotelu AdmitralTsivili – skromny acz czysty i przyjemny 3* hotel, jak się okazało w polską obsługą.

Hotel  i okolica:

Admiral Tsivili - transfer około 30 min. wiec „szybki szpil”. Gorzej z zakwaterowaniem, do hotelu dotarliśmy rano i trzeba było czekać na pokój do 14-stej, ale dostęp do barów skrócił  czas oczekiwania ?.

Wyżywienie: standard czyli nie ma się co rozpisywać. W czasie każdego posiłku można znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo przez cały dzień w barze głównym można było dostać jakieś przekąski (hot-dogi, hamburgery ipt.).

Do plaży 2-3 min spokojnego marszu. Niestety ta najbliższa plaża jest bardzo wąska, ale kilkaset  metrów w prawo jest mała zatoczka z piaszczystą plażą Paralia (od strony morza trzeba kilka metrów brodzić w morzu, ale można też się przedostać na wspomnianą plażę przez hotel Caravel Hotel Zante), na samej plaży uroczy bar z widokiem na morze - Gaidaros Beach Bar.

W miejscowości Tsivili sporo sklepów oraz barów tawern każdy znajdzie coś dla siebie (była nawet jakaś dyskoteka) dużo jest także apartamentów oraz hoteli, po ulicach kręci się sporo ludzi. Spokojnie można spacerować po zmroku.

Wyspa:

Zante jest malutką wyspą w latach 50-tych nawiedzoną trzęsieniem ziemi które zniszczyło sporo zabudowań oraz pochłonęło sporo istnień, tak więc na zabytki nie ma się co nastawiać, za to widokowo robi wrażenie.

Wynajęcie samochodu na dwa dni i można wszystko zobaczyć.

Polecam oczywiście rejs na zatokę wraku. Wrażenie na mnie również zrobiły dwie zatoczki Porto Vromi Porto Limnionas – gorąco polecam podczas zwiedzania wyspy samochodem.

Nie należy również  zapomnieć o punkcie widokowym nad zatoką wraku (pkt obowiązkowy podczas objazdówki). Poniżej lista kilku miejsc które także są warte zobaczenia:

  1. Zatoka wraku – z morza (rejs) i z lądu (pkt widokowy)
  2. Przylądek Skinari
  3. Blue Caves
  4. Porto Vromi
  5. Porto Limionas
  6. Laganas (gniazda żółwi Kareta)
  7. Przylądek Keri – największa flaga grecka

Poniżej kilka zdjęć