Kefalonia

22 sierpnia - 4 września 2019

Kolejna wyprawa do Hellady, tym razem Kefalonia. Szybki lot około 2 godzinki i wysiadamy, od razu na lotnisku przywitani zostaliśmy wysoką temperaturą i tym specyficznym zapachem. Lotnisko tragedia stare i małe z kiepską infrastrukturą, ale tuż obok buduje się nowe, więc pewnie w najbliższym czasie ten wpis będzie nieaktualny.

Hotel:

"UTOPIA RESORT & SPA" - transfer około 45 min, odległość w sumie niewielka ale wąskie drogi dla autokaru równa się 20 km/h maksymalnie. Sam hotel prawie w 100% zajęty przez polskich turystów, czysto, schludnie, smacznie ale mało urozmaicone jedzenie (w sumie jak wszędzie). Dla rodzin z dziećmi istotne może się okazać że jest "Klub Delfinka", można sprzedać dzieciaka na kilka godzin :-). Do plaży prowadzi wąska ścieżka (około 200 m). Plaża do wyboru, kawałek kamienistej kilka metrów dalej już piasek - bardzo długo płytko.

Okolice hotelu:

Hotel położony jest w na skraju miejscowości Kato Katelios - małej wioski rybackiej. W samej wiosce przewaga apartamentów, a wzdłuż morza promenada przy której znajdują sklepy z pamiątkami, bary oraz tawerny z pysznym jedzeniem. Miejsce bardzo urokliwe - szczególnie wieczorem.

Wyspa:

Bardzo górzysta, krajobraz jak na większości grecki wysp, wąskie wijące się po górzystym ternie drogi z licznymi punktami widokowymi na zatoczki z szmaragdową, zieloną, błękitną lub granatową wodą lub malutkie plaże.Do zobaczenia koniecznie:

  1. Stolica wyspy Argostoli i tamtejszy port w którym przy samym brzegu pływają żółwie Karetta
  2. Słynna plaża Myrtos
  3. Miasteczko-port Assos z murami obronnymi oraz twierdzą obronną na wzgórzu
  4. Plaża Antisamos
  5. Plaża Xi - z pomarańczowym piaskiem
  6. Jaskinia Melissani
  7. Jaskinia Drogatari
  8. Portowe miasteczko Fiscardo

Dużym atutem Kefaloni jest to że w zasięgu wzroku znajdują się dwie kolejne wyspy, Zakyntos oraz Itaka. Z miejscowych portów prawie codziennie wypływają statki na w/w wyspy.

Poniżej kilka zdjęć i film.